David Jaroslav - Kocián galerie střelců

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

David Jaroslav

Jméno:              
Příjmení:           
Rok narození:    

Jaroslav
DAVID
1957

 
 

činnost

rok

popis

poznámka

Začátek činnosti

1971

Vzduchovka

 

V Loučné nad Desnou , Rejhoticích si před léty postavil rodinný dům a také stolařskou dílnu, kde úspěšně provozuje svoji živnost. Ženatý, má tři děti, nejstarší Lucie žije v Americe.
      Vzduchovku střílel od 14 let a přispěl k tomu, že mladí střelci Loučné získávají největší úspěchy od roku 1974. Na okresních přeborech v Temenici vítězí ve všech kategoriích. V družstvu je David mezi nejlepšími také na krajském přeboru 1975 v Přerově. Loučná  pak postupuje do Spartakiádního finále ČSR v Roudnici a do celostátního kola v Nymburku 25-26 června 1975. V soutěži družstev naši z Loučné byli druzí a v soutěži jednotlivců Jar. David získal stříbrnou medaili ve střelbě vzduchovkou vstoje ot.miř. při účasti 42 závodníků.
      V dalších letech pokračuje ve střelbě malorážkou i vzduchovkou až do současné doby. Ke střeleckému sportu vedl i svoje tři děti a nyní úspěšně pokračuje nejmladší Zuzana o které bude zmínka v samostatné prezentaci.
      Družstvo sportovních střelců Loučné  ( Mir. Tkadlec, Jar. David a  Vlad. Fojtík ) sbírá úspěchy již řadu let na různých soutěžích v ČR. V roce 2007 Jaroslav David v krajské střelecké lize Olomouckého kraje LM 60 s průměrem tří nejlepších výsledků 573 bodů byl v kategorii mužů osmý. Letošním jeho nejlepším výsledkem  585 bodů v LM 60 1.6.2008 na VC Temenice  při účasti 23 závodníků dokonce zvítězil.


Antonín Kaláb 25.8.2008

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky