Sportovní, cvičný a zábavný areál - Kocián - infrastruktura

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Sportovní, cvičný a zábavný areál

Ostatní objekty

   

KLIKNUTÍM DO KRÁČEJÍCÍHO OBRÁZKU JEJ BUĎ ZVĚTŠÍTE NEBO UZŘÍTE SOUVISLOST

SPORTOVNÍ A CVIČNÝ AREÁL

Hasičská zbrojnice

u Rybníka Kocián byla slavnostně otevřena 24.11.2006 za účasti významných hostů i početné účasti občanů. Je to víceúčelová budova ve tvaru pětiúhelníku a poskytuje zázemí pro jednotku Sboru dobrovolných hasičů Loučné i jejich techniku.
Společenská místnost, sklady čtyři šatny a sociální zařízení vytváří zázemí také pro sportovce a diváky vedlejšího hřiště. V podkroví není ještě dokončena ubytovací kapacita pro 40 osob. Společenskou místnost pro 40 až 60 osob je možno využívat pro nejrůznější kulturní a jiné příležitosti.
Autorem projektu stavby, tak i celého areálu je Ing.arch. Vít Janků z Postřelmova. Stavbu hasičské zbrojnice realizovala firma INVEST CZ a.s. ze Šternberka. Náklady na stavbu činily 15 mil. Kč; a z toho stát - Česká republika přispěla částkou 14 milionů korun.


Hasičské hřiště

mezi hasičskou zbrojnicí a Rybářskou baštou bylo vybudováno asi před čtyřmi roky a má parametry pro náročné soutěže hasičů. Nejznámější noční soutěž oblastního významu, jejíž III. ročník v roce 2006 prověřil připravenost více než 60 družstev hasičů i jejich dorostu. Zájem diváků byl vždy obrovský, více než tři tisíce diváků celou noc sledovalo boje za každého počasí. V roce 2007 se noční soutěž v Loučné neuskutečnila.
Hřiště pro minikopanou

s umělým povrchem III. generace a osvětlením pro večerní soutěže je moderním sportovním zařízením. Stavbu realizovala firma PROS-RS s.r.o. z Brna. Náklady na stavbu činily 3 mil. korun, z toho Českomoravský fotbalový svaz přispěl částkou 1 milionu Kč.
Hřiště je nejvíce využíváno místními sportovci, ale hlavně mládeží. V plánu je však několik turnajů skupin a organizací i ze širšího okolí. Pro celý areál byl ustanoven správce, který dohlíží na dodržování podmínek při provozu hřiště. V zájmu bezpečnosti uživatelů hřiště jsou vydány poměrně přísné zákazy, které nelze podcenit.Kontakt na správce: Stanislav Rýznar - telefon: 603 396 468
S ním je možno dohodnout případné požadavky pro využití hřiště, šaten a dalších zařízení.
Provozní a cenové podmínky: jsou řešeny provozními řády veřejných sportovnívh areálů vystavených k provozování Obecním úřadem v Loučné. My je zveřejňujeme oba v dokumentech PDF (Adobe) ve zvláštních oknech po kliknutí do následujících řádků:

1. u Rybníka Kocián
2. v areálu základní školy


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky