Rybářská bašta - Kocián - infrastruktura

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Rybářská bašta

Ostatní objekty


KLIKNUTÍM DO KRÁČEJÍCÍHO OBRÁZKU JEJ BUĎ ZVĚTŠÍTE NEBO UZŘÍTE SOUVISLOST

RYBÁŘSKÁ BAŠTA

Rozhodnutím obecního zastupitelstva Loučné o výstavbě Rybářské bašty nastává zjara roku 2002 urychlené stěhování buněk a celého zařízení Rybníka Kocián dále o několik desítek metrů. Na původním místě podle projektu ing.arch. Víta Janků z Postřelmova byla postavena firmou FORTEX AGS stavba nákladem asi 5 milionů korun. Stavba byla plně financována obcí Loučná jako zázemí pro sportovní rybolov provozovaný obcí od roku 2000 a také lyžařského obecního vleku na nedalekém svahu od roku 1999.  
 Výstavba trvala od května a v závěru roku 2002 před Vánocemi byl slavnostně zahájen provoz. Tento převzala nově utvořená firma KOCIÁN s.r.o. se 100 % účastí obce Loučná. Zkušenosti časem ukázaly různé nedostatky; mimo jiné malá kapacita míst v lokále, nábytek zde zabíral příliš mnoho místa, celková stísnětost provozních zařízení a mnohé jiné.
  Od pololetí 2007 dochází ke změně a na základě výběrového řízení přechází provoz Rybářské bašty do pronájmu soukromého subjektu.Dva měsíce od převzetí přinášejí výraznou změnu nabídky služeb a také prostředí ovlivnilo zvýšený zájem hostů a zřejmě i tržeb.

Přispělo k tomu období prázdnin a rekordní návštěva i zájem o sportovní rybolov na Rybníku Kocián. Rybářská bašta připravuje pravidelné páteční grilování ryb, makrel nebo steaky a další zajímavé nabídky jídel či nápojů.

Potíže s provozováním a s nájemci.

V sezóně roku 2008 nastala vlivem osobních problémů nájemce situace, která vyústila do stavu, že v době otevření rybářské sezóny byl objekt Rybářské bašty uzavřen a nešlo předpovědět, kdy bude uveden do provozu. Přesto jsme doufali, že provozovatel splní své sliby a v krátké době zprovozní zařízení. K tomu viz příspěvek Tondy Kalába v okně >>>ZDE<<<


V roce 2009 byla situace po několika změnách zvládnuta. Situace se po neúspěšných  pokusech nakonec stabilizovala. Až do konce roku 2012 existovalo vzájemná koexistence mezi Rybníkem Kocián a Rybářskou Baštou prospěšná pro obě strany ku prospěchu návštěvníků Rybníku Kocián i turistiky.


Až později v roce 2013 došlo k menší krizi, kdy změnou provozovatele Rybářské Bašty se musely vyjasňovat vztahy mezi ním,  ZO AVZO a Obecním úřadem. Nakonec došlo ke vzájemné dohodě, kdy rybáři uvolnili v Tančírně jednu místnost jako  stánek k prodeji občerstvení provozovatelem Rybářské Bašty. S obecním úřadem jsme uzavřeli novou dohodu o nájemním vztahu za využívání míst v části Tančírny pro zázemí sportovního rybaření.

Tím byl dán základ pro koexistenci všech uživatelů - provozovatelů  v rámci společné infrastruktury v majetku obce
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky